Itálie 08/09 - IV. část

15. Den (Corvara -> piz Boe)

Ráno vyrážíme nejdříve lanovkou Boe a potom pěšky na rif. Costner. Chatu míjíme a pokračujeme ferratou směr piz Boe. Počasí je pořád takový vachrlatý, ale zatím to vzpadá ok. Dáváme oběd na jednom prahu a pokračujeme dlouhým traverzem dál. Začínáme vidět vrcholový hřebínek po ferratě. Trošku nás tíží čas, abychom stihli zpáteční lanovku, ale nakonec se rozhodujem, nasazujeme vražedný tempo a všem utíkáme směrem k vrcholu :-).

Cca 40min. pod vrcholem se začínají na vedlejších kopcích objevovat černý mraky a evidentně z nich lije, možná sněží. Chvilku stojíme, koukáme jak to jde rychle a nakonec velíme k rychlému ústupu. Cestou zpět potkáváme anglány kterým jsme utekli. Taky tak váhaj a nakonec otáčí s náma. Počasí si s náma hraje a začíná svítit sluníčko, ale těsně kolem nás se to pořád honí. Pršet začíná když dobíháme na rif. Costner. Takže nakonec se naše rozhodnutí ukazuje jako dobrá volba. Poláci šli ten den z druhé strany trošku horší za to delší cestou (podle mapy tak 27km) a neotočili to. Podle jejich infa, je ale nahoře chytlo pěkný sněženíčko a déšť, takže sestup byl trošku zábavnej...

Na chatě jsme si dali capucino, přestalo pršet a tak jsme zase vyrazili dolů k lanovce (cca 1 hod.). Asi v půli cesty se zase zatáhlo a začal pěknej slejvák. Lindule je pěkně pod pláštěnkou, ale my už máme nohy durch :-). A pro velký úspěch jdeme posledních 5 min. ještě v krupobití. Jen co jsme sjeli lanovkou dolů, opět vysvitlo sluníčko. Prostě klasika.


16. Den (Corvara a okolí)

Kvůli nejisté předpovědi, i když nakonec bylo líp než předešlej den, jsme vyrazili na trek na travnaté kopce naproti Boe. Napřed lanovkou z Corvary a potom po travnatém hřebínku a nakonec po perfektním single tracku, kde by to bylo luxusní na bike. (však jich tu taky jezdilo). Došli jsme na rif. Cherz, dali si kafíčko a 2 hodinky leželi v trávě a opalovali se. Pak jsme vyrazili zpět a cestou hledali sviště, protože jsme jich pár viděli a všude byla spousta nor. Tady měla Linda další vtipnou hlášku :-).

U nory:

Já: "Lindule koukej, tadz je nora, zavolej na sviště."

Linda: "Noro!"

17. Den (Cortina a cesta domů)

Pořád laborujeme s předpovědí počasí. Nakonec jsme si řekli, že přejedeme do Cortiny a tam uvidíme jak se to vyvrbí. V Cortině jsme proběhli pár obchodů  a dali si oběd v pizzerce. Počasí bylo ale pořád nepřesvědčivý. Sice svítilo sluníčko, ale na kopcích ležely mraky a foukalo. Navíc předpověď nebyla nic moc. Rozhodli jsme se přesunout ještě do Misouriny a rozhodnout se až tam. Projeli jsme se na šlapadle po jezírku a asi po hodinovém zvažování jsme na základě předpovědí a aktuálního počasí zaveleli k odjezdu.

Navíc bez ohledu na počasí jsme už domů stejně museli, protože o nadcházejícím víkendu se konalo Pod Parou. A kdo ví o co jde, tak ví že to jsme si nemohli nechat ujít. Pozvání na účast v Rockmasters se taky přece neodmítá :-).

Itálie 21.08. - 05.09 - I. část
Itálie 21.08. - 05.09 - II. část
Itálie 21.08. - 05.09 - III. část
Discussion
kUgYyGBwDhEzrzQIn Khari 4/10/2012 10:29
chITaYQZbgHdecCiQ Zeneida 4/10/2012 12:52
Re: chITaYQZbgHdecCiQ Dinesh 20/12/2012 17:28
gZAgLwgDqBthsByzGs Hsu 6/10/2012 3:28
iMfyEAPFCPBbrOX Asif 6/10/2012 6:14
Re: iMfyEAPFCPBbrOX Zaiyah 20/12/2012 20:26
Re: iMfyEAPFCPBbrOX Meadow 23/12/2012 13:24
Re: iMfyEAPFCPBbrOX Kailan 23/12/2012 13:24
New message Show all in tree Show all chronologicaly