Print
Itálie 08/09 - I. část

1. Den (Brno -> Obertraun)

Tak když jsme se konečně po lítém boji sbalili se všema věcma do auta, bylo něco kolem 17.00. Plán byl jasný - dojed večer k Míle do Obertraunu, kde jsme měli domluvené ubytko. Nechtělo se nám jet celou cestu do Itálie s Lindou na jeden zátah, takže jsme cestu nakouskovali takhle na dvakrát. Večer jsme pojedli a popili a hlavně aspoň chvilku poseděli a pokecali s Ricardem na kterého jsme u Míly natrefili a kterýho jsme už neviděli ani nepamatuju :-). Protože jsme neměli pevné plány kam se vydáme další den, tak jsem trošku seděl nad mapama a z Ricarda vytáhnul jak to vypada v okolí Ortleru. A protože informace byly kladné :-) tak bylo rozhodnuto. Ráno se jede směr Sulden.

2. Den (Obertraun -> Sulden)

Ráno jsme se do sytosti dospali, hooodně pomalu se nasnídali (konečně žádný spěchy do práce) a šli se trošku projít okolo jezera, aby se Lindule před cestou trošku prolítala. Po obědě jsme sedli do auta a vyrazili směr Salzburg, Innsbruck až do Suldenu. Nevím co se dělo, ale cesta do byla pekelná. Tři hodiny po něměcké dálnici stovkou, to už jsem dloho nejel... No nakonec jsme dojeli úšpěšně do Suldenu resp. Pratu a hned napodruhé sehnali místo v kempu. Postavili jsme rychle stan, uklohnili večeři, dali Linduli spát a začali plánovat výlet na další den.


instinkt lezce :-)



břichoun


ještě musím zkusit

tamtu houpačku



oprsklý labutě


večeře v Suldenu

3. Den (Sulden -> rif. Tabaretta -> Sulden)

Ráno, řídíce se starým heslem - včasný nástup horolezcova smrt, jsme kolem deváté popojeli autem do Suldenu. Plán byl dojít na Tabaretku a podívat se na severní stěnu Ortleru. Linda po cestě uviděla lanovku a položila svoji oblíbenou otázku, kterou nás zásobovala několikrát denně. "Taťko, co to jeeeee totoooo?". Následující konverzace probíhala taky podle jasného scénáře :-).

Já: "To je lanovka."

Linda: "Mamkooo, taťka říkal, že to je lanovka toto."

Jitka: "Noo, to je lanovka."

Linda: "Ja chci na lanovku."

 

Takže bylo rozhodnuto. Linda poprvý pojede lanovkou a my si trošku ulehčíme nezáživnej nástup lesem, takže jsme se tomu nápadu ani moc nebránili :-).

Na Tabaretku je to nádherným traverzem pod severkou Ortleru a nakonec pár serpentin ostře do kopce. Na chatě jsme dali oběd, trošku pozevlovali a vyrazili zpět dolů do Suldenu.


na mé nové židličce


poprvé na lanovce


chvilka odpočinku


támhle do sedla jdeme


je to ještě pěknej kus


chata Tabareta


už tambudem


cesta na Payer hutte


pohled do údolí


Tabaretka


S stěna Ortleru


cestou dolů


cestou dolů II


už budu skoro spinkat


sestup už máme skoro za sebou

4. Den (Sulden -> JV stěna Ortleru)

Protože počasí ráno nebylo úplně ideální, tak jsme si řekli, že půjdem jen na krátkou procházku. No nakonec se počasí zlepšovalo a zlepšovalo. A my jsme šli a šli, takže z toho byl nakonec celodenní trek až pod JV stěnu Ortleru. Cestou jsme si dali atrakci v podobě lanovýho mostu a viděli Yaky.  Po cestě zpátky když už jsme se blížili k autu, tak se seshora z druhé strany hřebene přihnal slejvák tak rychle, že sotva sem zavřel dveře od auta tak začalo brutálně lít. Jo holt si to umíme naplánovat. Večer jsme si ještě trošku zaplavali v bazénu a pojezdili na tobogánu. Další den byl v plánu přesun na jiné místo.


tak už půjdete nebo budete furt zdržovat



začátek "krátké procházky"


první výšvih už bude za náma


mužík



jen tak dál :-)


svačina



ještě pír serpentin a je to



Yaci?



Ortler z opačné strany



Ortler


tam býval dřív ledovec


krásné séraky


voda to je naše



čím víc to cáká tím líp


vodopád


krátkej lanovej mostík :-)


večerní bouřka se blíží

5. Den (Sulden -> Temu)

Nastal čas přesunu do další oblasti. Tentokrát padla volba na údolí Val Camonica a okoli Ponte di Legno. Do Legna jsme jezdili hodně lyžovat, takže jsme chtěli okouknout jak to tam vypadá v létě. Naše cesta vedla přes jedno z největších sedel přes které se v cyklistické historii jezdí Giro. No myslím, že i z fotek je jasné, že to není zrovna po rovině a krátký :-). Škoda, že sem tam neměl silničku... Nahoře jsme potkali borce se synem, kterému bylo tak ma 10 let a statečně šlapal na svým bikovy. Linda musí začít trénovat... :-). Ze Stelvia jsme si udělali krátký výlet (Linda byla poprvé v životě výš než 3000 mnm), tam si dali oběd a zase vyrazili k autu, abychom mohli pokračovat směr Temu. V Temu jsme našli bez problémů kemp Presanella a byli jsme hoodně překvapení. Krásnej menší kempík. Luxusní sociálky i dětské, trampolína, bazének atd.


sestup z Ortleru


cestou na passo Stelvio


škoda, že tu nemáme kola




Ortler


Pevnost na sedlem


a jsme tu


oběd


sněhulák


poslední serpentiny na Stelvio


"Tibet" na Stelviu 


zajímavý úkaz

6. Den (výlet k přehradám nad Temu)

Den začal krásně. Vyrazili jsme napřed širokým údolím po krásné cestě kde byl na každém rohu plácek na piknik s grilem. Linda šla dlouho sama. Asi po hodině chůze jsme odbočili podle mapy na turistickou cestu.

Dlouho jsem přemýšlel jak popsat to co jsme potom zažili. Nejlepší je asi slovo HUMUS. Nejdřív to šlo. Cesta stoupala prdce lesem jakoby v korytě jakéhosi potůčku. Následně jsme šli prudce do kopce zarostlým suťoviskem, kde byla vysekaná pěšinka asi 20 cm široká. To bylo ještě v pohodě. Pak skončilo to vysekání takže jsme si cestu klestili suťovým svahem, porostlým bolševníkem a ostatním hnusem, kolmo vzhůru. Pak po staré rezavé feratě sestup do skalnatého žlabu a pak to přišlo.

Přemýšleli jsme kudy z nudy dál a  vtom uviděli šipku na skále na druhé straně žlabu. Moc sem tomu nechtěl věřit, ale obavy se naplnily. Představte si nějakej močál porostlej blatouchama, bolševníkem a trávou a postavte ho skoro na kolomo :-). Natáhněte tudy rezavá ocelová lana. A je to. Fuj!. No co se dalo dělat, přece nejsme máčky, takže jsme vyrazili vzhůru.

Nejhorší na tom bylo to, že když jsme konečně dobyli hranu tak pohled který se nám naskytl nebyl vůbec pěknej. Průsek lesem pod lanovkou, porostlej stejným humusem a hoooodně dlouhej. Po hodině boje jsme konečně došli na cestu. No doufám, že takovýhle peklo dlouho nepotkám :-).


dneska půjdu sama


až nahoru



začátek trvnatého a lopuchového pekla


ani lana nejsou v té zeleni vidět


brrr... středem vede cesta, teda spíš vedla


chvilka odpočinku mimo trávu a kapradí



Lindule


lázně


musím to tu miminku ukázat


tatíííí, co to jééé toto???

7. Den (Sjezdovky v Ponte di Legno)

Ráno jsme vyjeli lanovkou do prvního patra sjezdovek v Legnu a šli se trošku projít do doliny Valbione. Po obědě nás chytl pěknej slejvák, takže jsme poprvé vyzkoušeli pláštěnku na sedačku a Linda měla z toho lijáku pěknou srandu. Nakonec vydrželo lít celou cestu dolů. Sotva jsme došli k autu, tak vyšlo sluníčko. No prostě klasika...

Zbytek odpoledne jsme strávili na dětským hřišti a trampolíně.


trpaslíci na ostrůvku


všude kde je voda se msí zastavit a zkusit


strašidelný les


asi brzo zmoknem





večerní mrak zahaluje Temu

8. Den ( Temu -> Riva del Garda)

Ráno jsme se pomalu sbalili a vyrazili směr Lago di Garda přes passo Tonale.

V Rivě jsme asi dvě hodiny sháněli volné místo v kempu, ale marně. Až po radě od  Housky jsme našli kemp Brione, kde jsme chytli posledního volného fleka. Proti horským kempům úroveň nic moc. Ale večer byl v Rivě aspoň ohňostroj a měli jsme na něj luxusní výhled od stanu. Trval skoro hodinu, fakt paráda. Bohužel foťák byl schovanej u Lindy ve stanu.


na trampošce


dejte mě nálepky a za pět minut polepím sebe a celý auto


kemp Presanella


kemp Presanella


někde pod passo Tonale



zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou: neplatí pro vozidla do 1m výšky

Itálie 21.08. - 05.09 - II. část
Itálie 21.08. - 05.09 - III. část
Itálie 21.08. - 05.09 - IV. část
Discussion
NOVINKY
Ádr 16.7. - 17.7. (administrator, 22/7/2011 21:13)
Ádr 2.7. - 6.7. (administrator, 10/7/2011 20:43)
Rok 2011 (administrator, 7/7/2011 15:33)
PF 2011 (administrator, 4/1/2011 0:00)
Tatry 8.-9.12. (administrator, 4/1/2011 0:00)
Divokáč 28.11. (administrator, 29/11/2010 0:00)
Hochkar 30.10. (administrator, 31/10/2010 16:00)
Pod Parou (administrator, 26/10/2010 10:30)
Itálie 08/09 - IV. část (administrator, 28/9/2010 14:37)
Itálie 08/09 - III. část (administrator, 28/9/2010 14:12)
Powered by BlueCms, Copyright © 2005-2008 - All Rights Reserved